Produkcja


Nasza firma działa w branży drzewnej i zajmuje się produkcją drewna kominkowego, opałowego i rozpałki. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy uzyskujemy produkt najlepszej jakości i wielu zadowolonych klientów.

Posiadamy profesjonalny park maszynowy, skład surowca, magazyn gotowego produktu i suszarnię do drewna, co zapewnia nam duże możliwości przerobowe i szybką realizację zamówień. Surowiec do produkcji drewna pochodzi z Lasów Państwowych z odpowiednimi certyfikatami jakościowymi FSC i PEFC.

Każdy kolejny rok działalności firmy Panwood owocuje w rozwój parku maszynowego, wzrost zatrudnienia i innowacje pozwalające poszerzać naszą ofertę. Z każdym kolejnym rokiem wzrasta również liczba zadowolonych klientów.

Drewno tniemy na różne długości i łupiemy standardowo, drobniej lub grubiej w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji klientów.

Drewno sprzedajemy zarówno świeże do samodzielnego wysezonowania, jak i suszone gotowe do palenia. Dzięki suszarni do drewna opartej na unikalnej technologii, drewno suszymy w temperaturze powyżej 1000C, dzięki czemu jest pozbawione wody i szkodników znajdujących się w ściętym drewnie. Po takim zabiegu drewno jest idealne do palenia zarówno w kominkach jak i wszelkiego rodzaju piecach używanych do ogrzewania. Tak wysuszone drewno charakteryzuje się o 1/3 wyższą kalorycznością w stosunku do drewna niesezonowanego.

Drewno na rynek lokalny dostarczamy luzem samochodami samowyładowczymi (wywrotkami), lub spakowane w palety po 1mp (auta z hds).

Dla odbiorców hurtowych drewno pakujemy we wszelkiego rodzaju opakowania: skrzynie 1mp, skrzynie 1,8mp, worki 12,5dm3, worki foliowe 10kg, kartony 10kg, torby 10kg.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.