Cennik: drewno kominkowe/opałowe


Drewno dostarczamy wywrotką i wysypujemy u klienta. Podane ceny (zł/mp) obejmują transport (przy ilości minimum 5mp) na terenie miasta Białegostoku i okolic, Łap, Choroszczy, Wasilkowa, Supraśla, Zabłudowa, Bielska Podlaskiego. Przy zamówieniach poniżej 5mp cena do uzgodnienia. Metr układany to 1 m3 drewna pociętego i porąbanego po ułożeniu. Metr nasypowy to 1 m3 drewna pociętego i porąbanego nasypanego. Po ułożeniu 1 metra nasypowego drewna otrzymamy około 2/3 metra przestrzennego (ułożonego).

Drewno świeże (cena za metr nasypowy)

Grab 300

Dąb 260

Brzoza 240

Klon 240

Olcha 220

Osika/Lipa 200

Drewno świeże (cena za metr układany)

Grab 380

Dąb 340

Brzoza 300

Klon 300

Olcha 280

Osika/Lipa 260

Drewno świeże to surowiec pozyskany z lasu w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wilgotność takiego drewna jest różna w zależności od okresu jego pozyskania, nigdy jednak nie wynosi mniej niż 35%. Zakup takiego drewna w okresie od maja do sierpnia i jego sezonowanie do końca listopada w suchym, zadaszonym i przewiewnym miejscu obniża wilgotność do poziomu pozwalającego uzyskać dobre spalanie i zadowalającą wartość energetyczną. Spalanie drewna całkowicie świeżego jest możliwe, jednak wiąże się ze zwiększoną emisją dymu i zmniejszoną efektywnością energetyczną.


Drewno sezonowane (cena za metr nasypowy)

Grab 380

Dąb 340

Brzoza 320

Klon 320

Olcha 300

Osika/Lipa 280

Drewno sezonowane (cena za metr układany)

Grab 480

Dąb 440

Brzoza 400

Klon 400

Olcha 380

Osika/Lipa 360

Drewno sezonowane to surowiec, który w wyniku procesu technologicznego sezonowania lub suszenia komorowego uzyskał wilgotność poniżej 25%. Zakup takiego drewna daje gwarancję dobrego spalania z niewielką ilością popiołu, dużego uzysku ciepła i niskiej emisji dymu.


Wymiary drewna

Standardowa długość szczap wynosi ok. 30cm (+-5%). Na indywidualne zamówienie możemy pociąć drewno na kawałki krótsze lub dłuższe, a także połupać grubiej lub drobniej.


Jednostki objętości

Powszechnie stosowane jednostki miary objętości drewna kominkowego/opałowego to metr przestrzenny układany (mp). Oznacza to objętość drewna pociętego, połupanego i ułożonego w formie bryły, której objętość wynosi 1m3.


Zamiennie stosowane jest również pojęcie metra nasypowego, który oznacza objętość drewna pociętego, połupanego i nasypanego do pojemnika, którego objętość wynosi 1m3. Po ułożeniu 1 metra nasypowego drewna otrzymamy około 2/3 metra przestrzennego (ułożonego).


Dowóz

Drewno dostarczamy wywrotkami o pojemnościach do 12mp i kiprujemy u klienta w wyznaczonym przez niego miejscu. Dowóz gratis przy zamówieniu minimum 4mp. Istnieje również możliwość osobistego odbioru drewna z terenu firmy 18-106 Turośń Kościelna, ul. Lipowa 5, po uprzednim telefonicznym potwierdzeniu dostępności danego gatunku.


Składanie zamówień

Zamówienia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 536-546-536 lub e-mail detal@panwood.pl