Cennik: drewno kominkowe/opałowe


Podane ceny (zł/mp) obejmują transport (przy ilości minimum 4mp) na terenie miasta Białegostoku, Łap, Choroszczy, Wasilkowa, Supraśla, Zabłudowa, Bielska Podlaskiego i okolic. Przy zamówieniach poniżej 4mp cena do uzgodnienia.

Drewno świeże (cena za metr układany)

Grab 220

Brzoza 210

Dąb 200

Olcha 190

Osika 170

Lipa 160

Drewno świeże (cena za metr nasypowy)

Grab 160

Brzoza 150

Dąb 140

Olcha 130

Osika 120

Lipa 110

Drewno świeże to surowiec pozyskany z lasu w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wilgotność takiego drewna jest różna w zależności od okresu jego pozyskania, nigdy jednak nie wynosi mniej niż 35%. Zakup takiego drewna w okresie od maja do sierpnia i jego sezonowanie do końca listopada w suchym, zadaszonym i przewiewnym miejscu obniża wilgotność do poziomu pozwalającego uzyskać dobre spalanie i zadowalającą wartość energetyczną. Spalanie drewna całkowicie świeżego jest możliwe, jednak wiąże się ze zwiększoną emisją dymu i zmniejszoną efektywnością energetyczną.


Drewno sezonowane

Grab 250

Dąb 240

Brzoza 230

Olcha 220

Osika 190

Lipa 180

Drewno sezonowane to surowiec, który w wyniku procesu technologicznego sezonowania lub suszenia komorowego uzyskał wilgotność poniżej 25%. Zakup takiego drewna daje gwarancję dobrego spalania z niewielką ilością popiołu, dużego uzysku ciepła i niskiej emisji dymu.


Wymiary drewna

Standardowa długość szczap wynosi ok. 30cm (+-5%). Na indywidualne zamówienie możemy pociąć drewno na kawałki krótsze lub dłuższe, a także połupać grubiej lub drobniej.


Jednostki objętości

Powszechnie stosowane jednostki miary objętości drewna kominkowego/opałowego to metr przestrzenny układany (mp). Oznacza to objętość drewna pociętego, połupanego i ułożonego w formie bryły, której objętość wynosi 1m3.


Zamiennie stosowane jest również pojęcie metra nasypowego, który oznacza objętość drewna pociętego, połupanego i nasypanego do pojemnika, którego objętość wynosi 1m3. Po ułożeniu 1 metra nasypowego drewna otrzymamy około 2/3 metra przestrzennego (ułożonego).


Dowóz

Drewno dostarczamy wywrotkami o pojemnościach 4mp/6mp/9mp i kiprujemy u klienta w wyznaczonym przez niego miejscu. Istnieje również możliwość osobistego odbioru drewna z terenu firmy 18-106 Turośń Kościelna, ul. Lipowa 5, po uprzednim telefonicznym potwierdzeniu dostępności danego gatunku.


Składanie zamówień

Zamówienia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 536-546-536 lub e-mail detal@panwood.pl